Kolay CRM ( Müşteri İlişkileri Yönetimi ) Nedir?

Kolay-CRM‘i nasıl tanımlarız?

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), şirketinizin tüm ilişkilerini, müşterilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle olan etkileşimlerini yönetmek için bir stratejidir. Karlılığınızı artırmanıza yardımcı olur.

Müşteri İlişkileri Yönetimi, kuruluşunuzun müşterilere, hizmet kullanıcılarına, iş arkadaşları ve tedarikçilerle olan ilişkilerine odaklanmanızı sağlar. Kolay CRM sadece satış için değildir. Verimlilikteki en büyük kazanımıdır. Bir satış ve pazarlama aracı olmaktan öteye geçerek kendini haberleşme, sipariş, ürün, stok ve tedarik zinciri yönetimine katar ve bir stratejiye dönüştürür..

Kolay-CRM Neden Önemlidir?

İşletmeniz devam edecekse, gelecek için bir stratejiye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz.

Satış, iş hedefleri ve karlılık ile ilgili hedefleriniz zaten var. Ancak hedeflerinize doğru ilerlemeniz hakkında güncel ve güvenilir bilgiler almak zor olabilir. Satış ekiplerinden, müşteri hizmetleri çalışanlarından, pazarlamacılardan gelen birçok veri akışını yararlı iş bilgilerine nasıl dönüştürüyorsunuz?

Kolay CRM sistemini kullanmak, müşterilerinize açık bir genel bakış sağlayabilir. Her şeyi tek bir yerde görebilirsiniz. Müşterinin geçmişteki faaliyetlerini, siparişlerinin durumunu, sorunlarını ve daha fazlasını anlatan basit, özelleştirilebilir bir gösterge panelidir.

Pazarlamacılar, satışları veya gelecekteki olası iş akışlarını daha iyi anlamak ve daha basit ve daha doğru bir tahmin yapmak için Kolay CRM’i kullanabilir. Her fırsatın veya potansiyel müşterinin net bir şekilde görülebilmesini sağlayarak, sorularınızdan satışlara kadar açık bir yol oluşturur.

Kolay CRM

Kolay-CRM Olmadan Hayat

Daha fazla yönetim, daha az satış.

Aktif bir satış ekibi, bir bilgi akışı oluşturur. Müşterilerle görüşmek, beklentilerini karşılamak ve değerli bilgiler bulmak için tüm gün çabalayabilir. Ancak tüm bu bilgiler el yazısıyla yazılmış notlarda, kişisel bilgisayarlardaki gelişi güzel kayıtlarda veya satış görevlilerinin hafızasının içinde saklanır.

Tüm bunların üzerine müşterileriniz, telefon ve e-posta yoluyla sizinle iletişim kurabilir. Sorular sorabilir ve istekleri hakkında yapmış olduğunuz çalışma için bilgi isteyebilir. Müşteri etkileşimleri için ortak bir platform olmaksızın tüm bu bilgiler iş akışında gözden kaçabilir veya kaybedilebilir; bu da müşterinize tatmin edici olmayan bir yanıt verir.

Hiçbir şeyin çatlaklardan düşmemesine dikkat edin.

Detaylar kaybolabilir, toplantılar derhal takip edilmez ve müşterilere öncelik verilmesi, gerçeğe dayalı titiz bir alıştırmadan ziyade, varsayımsal bir konu olabilir. Önemli bir satış elemanı harekete geçerse, tüm bunlar birleştirilebilir.
Tüm bu verileri başarılı bir şekilde toplasanız ve saklasanız bile, bunu anlamlı raporlara dökmekte zorlanabilirsiniz. Üstelik Rapor oluşturmak, değerli satış zamanınızdan harcamanıza neden olabilir. Bu da doğru zamanda doğru desteği sunamayacağınız anlamına gelir ve yöneticilere, takımlarının gerçekte ne yaptıklarını düşündürebilir.

“Bilgiyi nasıl elde ettiğiniz, yönettiğiniz ve kullandığınız,kazanıp kazanamayacağınızı belirler.”
                                                                                                                      Bill Gates

    Sizde Kolay-CRM ile tanışmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir