Kolay-CRM Üzerinde Teklif Oluşturma

Kolay CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi ile ürünleriniz ve hizmetlerinizi kapsayan tekliflerinizi, müşterilerinize ya da müşteri adaylarınıza sunmak daha önce olduğundan daha kolay ve hızlı olurken zamandan ve iş gücünden de tasarruf edebilirsiniz.

” Teklifler ” modülünde ” Yeni Teklif ” butonuna tıklanır.

Gelen ekran üzerinde ilgili bölümler doldurulur.

Bu kısımda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Ürün için yapılan teklifin para birimi Türk Lirası, Amerikan Doları veya Euro şeklinde olabilir.  Teklifinizi Amerikan Doları veya Euro şeklinde oluşturmak istediğinizde, sistem otomatik olarak o günün kur bilgilerine göre teklifinizi ilgili dövizle değiştirecektir. Günlük kur bilgileri Kolay CRM tarafından T.C. Merkez Bankası’ndan alınmaktadır. İsterseniz kur değerlerini değiştirebilirsiniz.

Ekranın alt kısmına gelindiğinde ürünler, adetleri, toplam ve ürün başına olan indirimleri girilir. Bu indirimler hem % olarak hem de ilgili para birimi üzerinden olabilir. Herhangi bir indirim söz konusu değil ise bu alanlar boş bırakılır. KDV otomatik olarak teklifinize eklenerek genel toplama dahil edilir. Daha sonra kaydet butonuna tıklanarak teklif kaydedilir.

      Siz de Kolay-CRM’i ücretsiz denemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir